شعار Google افزار برنامه دانلود اندروید

شعار: Google افزار برنامه دانلود اندروید اندروید Google Sheets دانلود نرم افزار Google Sheets جهت اندروید

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حاشیه های اختتامیه جشنواره ملی تئاتر فجر

دوشنبه شب در تالار وحدت تهران، جامعه تئاتر، برگزیدگان 96 خود را شناخت. مراسمی که علی رغم دوره های پیشین با تأخیر و عموماً به باعث فقدان حضور وزیر ارشاد برگزار م

حاشیه های اختتامیه جشنواره ملی تئاتر فجر

حاشیه های اختتامیه جشنواره ملی تئاتر فجر

عبارات مهم : تئاتر

دوشنبه شب در تالار وحدت تهران، جامعه تئاتر، برگزیدگان 96 خود را شناخت. مراسمی که علی رغم دوره های پیشین با تأخیر و عموماً به باعث فقدان حضور وزیر ارشاد برگزار می شد، امسال سر وقت شروع شد؛ ولی آمدن احسان کرمی بر صحنه می توانست نخستین حاشیه جشنواره به حساب آید. به گزارش تسنیم، طبق اخبار اعلامی قرار بر آن بود که محمدرضا شهیدی فر اجرای اختتامیه جشنواره تئاتر فجر را بر عهده داشته باشد؛ ولی بدون ذکر علت این جابه جایی، کرمی همانند سال گذشته عنان اختتامیه را در دست گرفت.

1- بدون صحبت مهمانان
در طول اجرای مراسم، احسان کرمی به کسی اجازه صحبت پشت میکروفون خود را نداد. تنها ایوب آقاخانی که جایزه ای از بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس گرفته بود و به عنوان نخستین برگزیده روی صحنه می آمد، پشت میکروفون رفت و بدون توجه به مقاومت کرمی از مهدی شفیعی به عنوان تنها حامی تئاتر دفاع مقدس تقدیر کرد. این رویه آقاخانی باعث شد تا کامران شهلایی نیز به سوی میکروفون برود؛ ولی با مخالفت کرمی مواجه شد. کرمی از تماشاگران خواست برگزینند که منتخبان صحبت کنند یا خیر و پاسخ عموم «خیر» بود. در نتیجه کامران شهلایی در آوانسن با فریادهای خود علاوه بر اعتراض به این رویکرد از تماشاگران خواست در خرید کانکسی جهت کودکی تازه متولد شده است یاری رسانند. او اعلام کرد شماره حساب مادر کودک را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.

2- گفت وگو می خواهیم!
حاشیه دیگر جشنواره را ساناز بیان رقم زد. او که سه بار جهت دریافت جایزه روی صحنه آمده بود در نخستین حضورش میکروفون را از آن خود کرد و خطاب به برگزارکنندگان جشنواره گفت در جشنی که بر آن شعار گفت وگو الصاق شده است است باید برگزیدگان حرف بزنند. او در هر دو حضور دیگر خود روی صحنه پس از گرفتن جایزه، به سرعت سن را ترک کرد.

حاشیه های اختتامیه جشنواره ملی تئاتر فجر

3- ادامه جنجال های «روز عقیم»
اما حاشیه مهم را کیوان ساکت اف رقم زد. او که در ردیف های انتهایی سالن نشسته بود با صدای بلند ادعا کرد اجازه صحبت ندادن از سر اعتراض بازیگران و صورت های معروف به از بین بردن نمایش حسین کیانی بوده هست. این سخنان باعث شد که احسان کرمی مدعی شود او قصد داشته در این مراسم به این مسئله بپردازد. کرمی به همین بهانه به مناسبت رخ داده اعتراض و به شدت از حسین کیانی و نمایش اش دفاع کرد. او البته با اشاره به صحبت های گذشته عوامل جشنواره، مخاطب کلام خود را نهادها یا افرادی قرار داد که بخشی از خانواده تئاتر نیستند. او تأکید کرد که در 40 شب اجرای نمایش «روز عقیم» در تماشاخانه باران، مهدی شفیعی و تیم اجرایی اش از اجرای آن حمایت کرده است و این نشان می دهد نیروی دیگری مانع نمایش شده است است.

4- بزرگداشت بدون صحبت
حاشیه دیگر اختتامیه صحبت نکردن هوشنگ آزادی ور، شخصیت برگزیده جهت تجلیل بود. مرد کهن سال علی رغم رویه دوره های گذشته با گرفتن جایزه صحنه را ترک کرد و هیچ میکروفونی در اختیار او قرار داده نشد! این در حالی است که در دوره های گذشته تقدیرشوندگان پیش کسوت جهت دقایقی با حضار صحبت می کردند.

5- جنجال جهت داوری بخش خیابانی
حاشیه ها در لابی وحدت نیز ادامه داشت. مصطفی کولیوندی، از بازیگران و صورت های معروف نمایش خیابانی در ادعای آن که داوران بخش خیابانی در جمع بندی حضور نداشتند، حمید پورآذری را متهم به اعمال نفوذ کرد. این در حالی بود که پورآذری با آرامش به خشم کولیوندی پاسخ می داد. این ادعا هنوز ثابت نشده هست. نمایش «تولیدی لیلی و مجنون» تمامی جوایز جشنواره تئاتر فجر در بخش خارج از صحنه را از آن خود کرد.

6- اجرا نشدن قطعات موسیقی
از حواشی دیگر جشنواره امسال از بین بردن جایزه های دوم و سوم بود که تنها در چند رشته با تقدیر از یک یا دو نفر تندیس به برگزیده اهدا شد. در این جشنواره نیز همانند جشنواره فیلم دو تندیس بازیگر زن در یک بخش به معصومه کریمی و معصومه رحمانی اهدا شد. در این مراسم علی رغم رویه جشنواره ها هیچ قطعه نمایشی یا موسیقایی روی صحنه وحدت اجرا نشد.

دوشنبه شب در تالار وحدت تهران، جامعه تئاتر، برگزیدگان 96 خود را شناخت. مراسمی که علی رغم دوره های پیشین با تأخیر و عموماً به باعث فقدان حضور وزیر ارشاد برگزار م

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: تئاتر | جایزه | نمایش | جشنواره | جشنواره | اختتامیه | احسان کرمی | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog