شعار Google افزار برنامه دانلود اندروید

شعار: Google افزار برنامه دانلود اندروید اندروید Google Sheets دانلود نرم افزار Google Sheets جهت اندروید

گت بلاگز اخبار بین الملل در برابر باج‌گیری آمریکایی‌ها کوتاه نمی‌آییم / اردوغان

رئیس‌جمهور ترکیه در تصویر العمل به ایراد اتهامی تازه به اتباع کشورش بخاطر همکار اقتصادی با ایرانی‌ها گفته که این کارها هم مانند تلاش قضات طرفدار گولن جهت زمین ز

در برابر باج‌گیری آمریکایی‌ها کوتاه نمی‌آییم / اردوغان

اردوغان: در برابر باج گیری آمریکایی ها کوتاه نمی آییم

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور ترکیه در تصویر العمل به ایراد اتهامی تازه به اتباع کشورش بخاطر همکار اقتصادی با ایرانی ها گفته که این کارها هم مانند تلاش قضات طرفدار گولن جهت زمین زدن دولت ترکیه است و آنکارا در برابر این «باج خواهی» کوتاه نمی آید.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان» مدیر جمهور ترکیه امروز یکشنبه در تصویر العمل به محاکمه مدیر یکی از بانک های ترکیه به اتهام دور زدن تحریم های ایران، گفت که این کار سیستم قضایی آمریکا «باج گیری» است و آنکارا در برابر چنین کاری، کوتاه نمی آید.

در برابر باج‌گیری آمریکایی‌ها کوتاه نمی‌آییم / اردوغان

پیش از این، مطرح شدن پرونده «رضا ضراب» تاجر ایرانی-ترکیه ای در محاکم قضایی آمریکا به اتهامی مشابه، باعث خدشه دار شدن روابط واشنگتن-آنکارا شده است بود.

ضراب در برابر قضات نیویورک گفته که اردوغان شخصاً مجوز نقض تحریم های کشور عزیزمان ایران را به وی داده بوده است.

رئیس‌جمهور ترکیه در تصویر العمل به ایراد اتهامی تازه به اتباع کشورش بخاطر همکار اقتصادی با ایرانی‌ها گفته که این کارها هم مانند تلاش قضات طرفدار گولن جهت زمین ز

اردوغان در تصویر العمل به مطرح شدن دومین پرونده ارتباط اتباع کشورش با تحریم های ایران، گفته که «همه معاملات ترکیه در جهت تصمیمات شرکت ملل متحد است.

اردوغان تصریح کرده: «مثلاً ما چه کرده ایم؟ ما از یک کشوری که با آن قرارداد داریم، گاز طبیعی آورده ایم تا شهروندانمان در زمستان در سرما نمانند. مثل دیگر کشورها، ما هم فقط خود را ملزم به پایبندی به تصمیمات شرکت ملل می دانیم و آنها را با دقت اجراء کرده ایم.»

اردوغان آمریکایی ها را متهم می کند که پرونده های نقض تحریم کشور عزیزمان ایران را با نشانه ضربه زدن به اقتصاد ترکیه، روی میز قضات می گذارد؛ مدیر جمهور ترکیه البته شبکه وابسته به «فتح الله گولن» متحد سیاسی دیروز و دشمن امروز خود را هم در این داستان دخیل دانسته و گفته: «این پرونده چیزی فراتر از توطئه 17-25 دسامبر نیست که از آن سوی اقیانوس آمده هست. ما را ببخشید ولی ما در برابر این باج خواهی کوتاه نمی آییم.»

در برابر باج‌گیری آمریکایی‌ها کوتاه نمی‌آییم / اردوغان

در روزهای 17 الی 25 دسامبر 2013، تنش های گولن و اردوغان که آن روزها نخست وزیر بود، به اوج خود رسید و قضات دادگاه های ترکیه که دولت می گفت اجیر گولن هستند، تحقیقاتی گسترده را در خصوص فساد مالی در بدنه دولت شروع کردند. دولت اردوغان هم چندی بعد، در پاسخ به این «توطئه»، پاکسازی گسترده ای را در دستگاه قضایی و انتظامی ترکیه به راه انداخت و نزدیکان جریان گولن را از بین بردن کرد.

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | تصویر | پرونده | ایرانی | اردوغان | تحریم ها | رئیس جمهور | تاجر ایرانی | رجب طیب اردوغان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog